Artróza kolene

Onemocnění zvané artróza postihuje mnoho lidí zejména v dospělosti a stáří. Artróza kolene je degenerativní onemocnění kloubů. Působení artrózy spočívá v odbourávání tkáně chrupavek postižených kloubů a v jejich kostnatění. Snižuje se tak pružnost chrupavky. Kostní hlavice kloubů jsou potaženy chrupavkou a speciální tekutinou a zajišťují tak šetrné "tření" při pohybu. Jakmile dojde k úbytku chrupavky nebo jejím vymizení, dochází poté k bolestivému tření kostí o sebe čímž se začne poškozovat kostní tkáň. Pro prevenci případně pro zastavení úbytku chrupavky je vhodné užívat speciální doplňky stravy.

 

  PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY NA ARTRÓZU NAJDETE ZDE ->>  


Příčiny artrózy kolene

Příčiny atrózy jsou různé a ne vždy plně definovatelné. Artróza kolene je následkem přirozeného stárnutí organismu. Nicméně existuje několik faktorů, které k rozvoji artrózy přispívají. Jedná se zejména o nadváhu, přetěžování kloubů sportem nebo úrazy. Někdy může být původ také genetický nebo jako následek prodělaného zánětlivého onemocnění nebo operace.


Léčba artrózy kolene

Léčebné postupy se odvíjí od stádia ve kterém se artróza kolene nachází. Obecně se používají metody fyzioterapeutické jako magnetoterapie, radioterapie, elektroterapie a další rehabilitační postupy. Dalším způsobem je podávání specifických léčiv ať už tlumících záněty, tak také tzv. chondroprotektiva zlepšující stav chrupavek. Je důležité připomenout že při léčbě se používají podpůrné mechanické pomůcky - zejména ortéza, která zajišťuje fixaci kolene. V nejhorších případech je pak léčba provedena úplnou výměnou kolenního kloubu chirurgickým zákrokem.

Bezbolestná fotoléčba artróz

Alternativou a aktivním doplňkem léčby artóz je léčení světelnou terapii. Nejvyspělejší technologii přináší přístroj BioBeam 940, který pomáhá při bolestivých stavech organismu, revmatismu, artózách různého stupně, artritidě, bolestech páteře, degenerativních postiženích a také při poúrazových stavech.


Diskusní téma: Artróza kolene

Datum: 02.07.2011

Vložil: Venca

Titulek: Injekce

Mě už doktor na artrozu napíchal celou řadu injekci vždy když mě píchal tak říká že jsou to samé jedy.,prášky proti bolesti mi způsobily že jsem měl nedostatek krvinek a kyslíku v těle a začal jsem se dusit.Teprve v nemocnici usoudily že to chce nejíst léky jít na operaci-kolenní kloub vyměnit.Nejezte prášky proti bolesti -zničíte si játra v lepším případě ale hlavně přispějete výrobcům léků aby měli kšefty a neumřeli hlady.Bohužel někteří doktoři ochotně předepisují léky.

Odpovědět

—————

Datum: 02.08.2011

Vložil: Radek

Titulek: Re: Injekce

Já mám podobnou zkušenost... měl jsem artrózu levé kyčle. Injekce mi taky nezabraly. Co mi opravdu pomohlo byl Wobenzym... ulevil mi od bolesti a já an operaci nemusel. Teď když kyčel občas pobolívá nasadím Wobenzym na jeden až dva měsíce. Do svou týdnů je mi lépe ;-)

Odpovědět

—————

Datum: 23.04.2011

Vložil: Míra

Titulek: artroza

Mě je 71 let a mám artrozu snad všeho- ramen obou ,kolen také obou.Mé zkušenosti které s touto nemocí mám a jak se jeví dále.
Absolvoval jsem mnoho injekcí do kolen,ramen a vždy to na nějaký čas přestane -tak maximálně na 1 rok. Potomto zase bolí a v noci se nedá spát. Právě doktoři na tom našem
trápení vydělávají. Od prosince roku 2010 mě strašně bolelo rameno,art.2st.a u ortopeda jsem se dostal až v únoru,prohlédl a poslal na snímkování a se snímkem opěět u něho, ale až za měsíc.A když jsem přišel tak mi napsal rehabilitaci-ultrazvuk a cvičení zase na měsíc.
Samosebou to nepomáhá.A tak zase za 3.neděle k doktorovi.Tak mi napsal tablety Condrosuft 800-vybral jsem je všechny a zase nic. Tak mi předepsal injekce Hyalgán a tak
jdu na první zase za 3 neděle to bude 5.5.2011-tak to máte 5 měsíců bolesti.Po injekcích to pomůže doplatek na jednu je cirka 200Kč a je jich 5ks.Tak jsem platil za prášky 600Kč +
1000Kč za injekce a vždy návštěva po 30Kč. Ortopedi podle mých zkušeností si vás pěstují a to na zase peníze od pojištˇovny na náhradu kloubu a ta stojí alespoň 60 000kč.
Tak si myslím ,že ta léčba krví ,které provádějí lékaři by snad měla zabrat,ale teď na jak dlouho? Také je to na rok nebo více,když ta jedna stojí 3 500- 30 000Kč.Víte kde se to ještě
provádí . Míra.

Odpovědět

—————

Datum: 12.05.2011

Vložil: Ondra

Titulek: Re: artroza

Můj děda absoloval léčbu krví , má artrózu 3. stupně a vůbec mu to nepomohlo,. Možná to trochu pomůže u nižších stádií, ale u těžkých artróz si myslim vůbec.
Velkou nadějí všech lidí s artrózou je ošetření vysokovýkonnými lasery -tzv. Hilterapia.
Zatím je dostupná jenom v zahraničí (Saudská arábie, USA, Západní Evropa a taky Slovensko). Výsledky jsou až zázračné bolesti odstraní po prvním ošetření až na 1 měsíc a po doporučených 10 aplikacích by měldokázat částečně obnovit chrupavku. S dědou se chystám na první terapi na Slovensko, tak pak napíšu osobní výsledky.

Odpovědět

—————

Datum: 05.07.2011

Vložil: Robert

Titulek: Re: Re: artroza

Ahoj Ondro,
prosím Tě mohl by jsi mi napsat, kde na Slovensku se ta tkz. Hilterapie provádí. Mám těžkou artrózu hlezenního kloubu a potřebuji pomoc.
Díky Robert
Robert.Vanek@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 02.04.2013

Vložil: adunax

Titulek: Re: Re: Re: artroza

Ahoj Roberte,
na Hilterapii už nemusíš na Slovensko,provádí ji prim.MUDr.Hrabec na poliklinice V Holešově a slyšel jsem, že to fakt pomáhá.

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2011

Vložil: rehakovajana@centrum.cz

Titulek: Re: Re: artroza

ráda bych si přečetla jako to bylo účinné, napište mi prosím, děkuji jana

Odpovědět

—————

Datum: 19.09.2011

Vložil: Dáša

Titulek: Re: Re: artroza

Prosím, jak to dopadlo??

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2011

Vložil: Kristina

Titulek: Re: Re: artroza

Zdravím pane Ondro, dnes jsem přečetla Váš příspěvek o laserovém ošetření na Slovensku. Je mi 63 let amMám taky artrózu 3 stupně, věčně chodím na injekce, vše pomáha chvilku. Prosím Vás o sdělení jaké jsou možnosti tohoto ošetření na Slovensku,co vše k tomu potřebujete, zda už byl Váš děda na tom zákroku, jak se cítí , jak to vychází finančně. Pokud budete mít trochu času napište mi. Moc Vám děkuji za zprávua zároveň přejí krásné a veselé vánoční svátky a hodně zdraví a osobní pohody v novém roce.
Kristina
Můj e-mail: k.matlochova@centrum.cz

Odpovědět

—————

Datum: 12.11.2012

Vložil: hana

Titulek: Re: Re: artroza

Dobrý den,
byla ta hilterapie účinná?

Odpovědět

—————

NÁŠ TIP


Anketa

Co Vám nejvíce pomáhá na artrózu?

Preparáty na doplnění chrupavky (1 713)
58%

Fyzioterapie (188)
6%

Ortézy (302)
10%

Koupele - lázně (278)
9%

Už jen léky proti bolesti (237)
8%

Nic mi nepomáhá (258)
9%

Celkový počet hlasů: 2976